Orzeł obiecująco przed rozpoczęciem rundy wiosennej... wygrana z Novoplastem Mszanowo!

W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem ligi zmierzyliśmy się z drużyną Novoplastu Mszanowo. Mszanowo, to doskonale znana nam ekipa, z którą rozpoczynaliśmy naszą przygodę z piłkarską ligą w B-klasie. Obecnie Novo plasuje się na trzecim miejscu w A-klasie.

Mecz lepiej rozpoczęliśmy równo, jednak po 15 minutach gry gospodarze przejęli inicjatywę. Do końca pierwszej połowy przewaga ta utrzymywała się, szczególnie, że urazu doznał nasz bramkarz. W 30 minucie meczu Mszanowo zdobyło pierwszą bramkę w tym meczu, a my do końca pierwszej połowy nie byliśmy w stanie groźnie zaatakować.

Na drugą połowę wyszliśmy mocno zmotywowani, dzięki czemu już w 50 minucie meczu wyrównaliśmy dzięki trafieniu Maćka. Dalsza część meczu przebiegała dokładnie tak, jakbyśmy sobie tego wymarzyli. Z perspektywy kibica wyglądało to tak, jakby zawodnicy Orła mieli więcej sił, byli szybsi i bardziej zgrani. Na boisku pojawił się Mariusz, który w 60 minucie został faulowany w polu karnym. Karnego na bramkę zamienił Piotrek. Zaledwie pięć minut później było już 3:1 dla nas dzięki kolejnemu trafieniu Maćka. Po godzinie gry w starciu na polu karnym kolejny raz ucierpiał Robert. Trener Radosław Połeć nie chciał ryzykować zdrowia bramkarza i zdecydował się na zmianę. W bramce stanął Radek, nasz obrońca, który do końca meczu bronił świetnie. Niedługo później urazu doznał bramkarz gospodarzy, który do końca meczu bronił kulejąc. Mimo tego, że obie drużyny mogły zmienić wynik, tego popołudnia nie wpadła już ani jedna bramka i z wyprawy do Mszanowa wróciliśmy mocno zmotywowani przed rozpoczęciem sezonu.

Bramki dla Orła: Maciej Wilczak (2), Piotr Misiak

Już w najbliższą sobotę piłkarze Ulnowskiego Orła udadzą się do Kunek by tam rozegrać swój pierwszy mecz rudny wiosennej. Mecz zostanie rozegrany o godzinie 16.00

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! Będziecie Nam potrzebni!!