Relacja z wygranego przez UKS "Orzeł" Ulnowo Memoriału im. Władysława Mendyka i Kamila Zwierzyńskiego.

Dnia 26 lipca w ramach Dni Ulnowa odbył się Memoriał im. Władysława Mendyka i Kamila Zwierzyńskiego. Memoriał ten wszedł już w tradycję od 2 lat.

Władysław Mendyk był to zasłużony działacz w Ulnowie, który zajmował się Ulnowską piłką ponad 50 lat. To dzięki Niemu w Ulnowie piłka nożna cieszyła i cieszy się tak dużą popularnością. O Kamilu wspomnę krótko, była to pozytywnie zakręcona postać Naszej drużyny. Niestety w tym roku odszedł od Nas. Awans do A klasy zadedykowaliśmy właśnie jemu.

Pogoda była bardzo łaskawa dla Nas tego dnia, ponieważ dzień wcześniej praktycznie cały dzień lał deszcz. Do turnieju przystąpiły cztery drużyny: UKS "Orzeł" Ulnowo, Orzeł Ulnowo Oldboys, LZS Osa Ząbrowo oraz GKS Szymbark. Turniej odbył się systemem "każdy z każdym", dwa razy po piętnaście minut.

W pierwszym meczu przyszło Nam się zmierzyć z Oldboyami Orła co prawda troszkę wzmocnionymi. Ten mecz był najtrudniejszym meczem w tym dniu, ponieważ starsi koledzy chcieli udowodnić młodzieży, że jeszcze muszą trochę muszą się poduczyć gry w piłkę nożną. I jak się okazało na koniec meczu dali dobrą lekcję piłki młodym Orłom. Mecz rozpoczął się dobrą akcją Oldboyów, w polu karnym padł faulowany Nasz trener Radosław Połeć (który w tym dniu wspomógł swoją obecnością Oldboyów) i sędzia nie mógł zrobić nic innego jak podyktować "jedenastkę". Do piłki podszedł Marek Zybowski lecz lepszy okazał się Nasz bramkarz Karol Chodowiec który pewnie wybronił jedenastkę. W późniejszym czasie mecz układał się pod Nasze dyktando. Masa niewykorzystanych sytuacji zemściła się pod koniec meczu. W swoim stylu czyli ładnym golem popisał się Nasz były gracz Marcin Kuchnio. Przegraliśmy ten mecz 1:0. Taka lekcja wpłynęła na Nas niezwykle budująco jak okazało się w późniejszym czasie.

Kolejny mecz to zwycięstwo LZS Osy Ząbrowo nad GKSem Szymbark 1:0.

Kolejne starcie to wygrana Naszych Oldboyów z GKSem Szymbark 2:0. Dwoma bramkami w tym meczu popisał się Robert Połeć (także Nasz były gracz).

Następne starcie okazało się najważniejsze jak okazało się później. Naszym przeciwnikiem była LZS Osa Ząborowo. Są to Nasi nowi przeciwnicy w nowym sezonie. Obie drużyny chciały sobie coś udowodnić. Obie drużyny także były osłabione. Mecz rozpoczął się lepiej dla Osy to Oni prowadzili grę i potwierdzili to bramką w pierwszej połowie. Zespół z Ulnowa który słynie z tego, że nigdy się nie poddaje na drugą połowę wyszedł niezwykle zmotywowany. I to Orły były zespołem lepszym w drugiej połowie. Piękną akcję zespołową wykorzystał Mariusz Wenderski. Mamy remis. Końcówki meczu w Naszym wykonaniu zawsze były dobre i tak było tym razem, piękny rajd na prawej stronie Pawła Klimek wykańcza Daniel Sikorski. Mogliśmy jeszcze podwyższyć wynik lecz piłka albo o milimetry mijała bramkę lub uderzała w słupek. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Ulnowskiego Orła.

Kolejny mecz to starcie byłych ligowych rywali UKSu "Orzeł" Ulnowo i GKSu Szymbark. Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla Ulnowiaków, ponieważ już w pierwszej akcji zamieszanie w polu karnym wykorzystał Paweł Klimek. Chwilę później ten sam zawodnik pada w polu karnym i mamy jedenastkę. Do piłki podchodzi jeden z najwaleczniejszych zawodników w historii Orła Grzegorz Sroka, niestety Grześkowi nie udało się pokonać niezwykle doświadczonego bramkarza GKSu Szymbark Waldka Lascha. W tym spotkaniu bramki dla Ulnowskiego Orła strzelali jeszcze Piotrek Szagała (wypożyczony na ten turniej prosto ze Szwedzkiej drużynyze Sztokholmu :D ) , Łukasz Witkowski oraz Daniel Sikorski. Mecz zakończył się zwycięstwem UKSu 4:0.

Kolejny mecz zakończył się zwycięstwem także 4:0 LZS Osy Ząbrowo nad Naszymi Oldboyami.

Klasyfikacja końcowa:

1. UKS "Orzeł" Ulnowo

2. LZS Osa Ząbrowo

3. Orzeł Ulnowo Oldboys

4. GKS Szymbark

Najlepszy strzelec: Zawodnik LZS Osy Ząbrowo (nazwisko napiszę w późniejszym czasie :( )

Najlepszy bramkarz: Zawodnik LZS Osy Ząbrowo ( to samo co wyżej)