W Ulnowie kilkuset kibiców obejrzało remisowy mecz... Orzeł vs ITR 1:1.

Mecz przez kilka początkowych minut kontrolowali gospodarze. Niestety od 15 minuty meczu, aż do końca pierwszej połowy to iławianie przejęli inicjatywę. Do przerwy, to goście więcej atakowali i byli przeważającą siłą na boisku. Mimo tego, wynik do przerwy surowo karcił obie ekipy, 0:0 – tylko tyle widniało na tablicy wyników.

Do przerwy nie dali o sobie oczywiście zapomnieć kibice Jezioraka. Sorry, jeśli tak ma wyglądać „wskrzeszenie” kibiców, to my za to bardzo dziękujemy ale wysiadamy. Chamstwo, petardy rzucane na pole gry, awantury i dążenie do konfrontacji z Bogu ducha winnymi kibicami gospodarzy – nie z nami te numery Panowie. Dzięki ochronie i obecności Policji udało się zachować porządek na trybunach.

Druga połowa niewiele zmieniła obraz gry. Obie drużyny zostawiały 100% z siebie na boisku. Po godzinie gry ciągle był bezbramkowy remis, który szczególnie gościom był bardzo nie na rękę. W okolicach 65 minuty meczu po faulu w polu karnym sędzia podyktował karnego dla Jezioraka. 1000% szansa na strzelenie gola została zaprzepaszczona, dzięki świetnej interwencji Karola Chodowca. Karol poddał sięjednak 10 minut później, gdy po kolejnej doskonałej obronie musiał skapitulować po dobitce zawodnika z Iławy. TAK, Orzeł po 75 minutach meczu przegrywał 0:1, a kibice gości mogli zacząć mścić się na naszym ogrodzeniu. Orły nigdy się nie poddają. Tym razem było podobnie. Wystarczyło 5, może 7 minut, gdy po główce Maćka Wilczaka doprowadziliśmy do wyrównania. Remis, na chwilę przed końcem meczu stał się faktem. Wynik nie uległ zmianie, i w kolejnym meczu z Jeziorakiem remisujemy (w rundzie jesiennej było 2:2).

Było kilka incydentów(przepychanki pomiędzy kibicami, petardy, zamieszanie przy szatni, kilka pyskówek i wyzwiska). Na pewnobyło to niepotrzebne— Ulnowo to mała wieś licząca około pół tysiąca mieszkańców. Z Ulnowa pochodzi przecieżArkadiusz Klimek, były zawodnik Jezioraka, który dostarczył Iławie tyle splendoru oraz dobrej gry na arenach krajowych i zagranicznych. Szkoda, żepozostał taki niesmak.

Radosław Połeć, trener Orła Ulnowo
— Był to bardzo ciężki mecz. Jeziorak postawił nam dość trudne warunki, mójzespółwalczył jak mógł. Wynik bardzo nas cieszy, remis z takim zespołem to sukces. Życzę Iławie i ekipie z Ulnowa awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Grzegorz Sroka, zawodnik Orła
— Chciałbym pozdrowić wszystkich kibiców piłki nożnej w Iławie, ja swego czasu byłem zagorzałym kibicem iławskiej jedenastki. Z Susza zawsze jeździliśmy na mecze Jezioraka. Było nas kilku takich kibiców.

Arkadiusz Klimek, pochodzący z Ulnowa były piłkarz Jezioraka
— Emocji bardzo dużo, remis na pewno nie satysfakcjonuje Jezioraka oraz Orła. Iławska ekipa była trochę lepszym zespołem, ale nie potrafiła tego udokumentować bramkami. Na pewno z tego remisu najbardziej zadowoleni sągraczez Ulnowa.

Andrzej Tołstik, trener ITR-u Jezioraka
— Byliśmy lepszym zespołem. Stworzyliśmy więcej sytuacji podbramkowych, jednak nie wykorzystaliśmy ich, nie strzeliliśmy też rzutu karnego. Straciliśmy więc dwa punkty. Nie składamy broni i gramy dalej do końca. Zasłużyliśmy na zwycięstwo, ale czujemy się przegrani.